Scena z Jakubem Wocialem

Strona główna » Muzyka » Warsztaty » Scena z Mistrzem

Scena z Jakubem Wocialem

  • Scena z Jakubem Wocialem
  • Scena z Jakubem Wocialem
  • Scena z Jakubem Wocialem
  • Scena z Jakubem Wocialem
  • Scena z Jakubem Wocialem

WARSZTATY

27 września (czwartek) - godz. 16.00 
28 września (piątek) - godz. 14.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
koszt warsztatów : 50 zł
wiek: +16-lat
zapisy : soundtrack@onet.pl
ilość miejsc ograniczona

KONCERT FINAŁOWY

28 września
godz. 19.00
MDK-DŚT, wstęp 30 zł

Jakub WOCIAL- ceniony aktor musicalowy, wybitny wokalista, skuteczny producent, obiecujący reżyser.

Na profesjonalnej scenie zadebiutował w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni, Teatr na Woli), w roli producenta - już rok później (The Phantom of the Opera. Z życia Upiora w Palladium Stage, założonym przez niego niezależnym teatrze). Doświadczenie zdobyte na polskich scenach oraz w ciągu sześciu lat pracy dla niemieckiej agencji Stage Entertainment czynią go jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu. Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec Wampirów. W 2012r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, w których wystąpił w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of sir Andrew Lloyd Webber,w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa - Santiago Bello.
W międzyczasie wystąpił w Jerry Springer - The Opera w reż. Jana Klaty oraz Upiorze w Operze w reż. Wojciecha Kępczyńskiego, a sam wyreżyserował Prześliczną Wiolonczelistkę - musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie.

Pod szyldem założonej przez niego firmy Broadway w Polsce wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive, który zdobywa serca widzów i uznanie krytyki w całym kraju. W październiku 2017 odbyły się dwie premiery: Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent i reżyser) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie Jakub spełnia swoje marzenie kreuje postać Jeana Valjeana. W czerwcu 2018 odbyła się premiera pierwszej solowej płyty Jakuba pt. Dream of Broadway.

https://www.jakubwocial.com

Krótki reportaż z warsztatów

Dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2018-09-10 12:28 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001