DYSTANS. Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Strona główna » O nas » Archiwum » 2020

DYSTANS. Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich z całej Polski do udziału w Młodzieżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Dystans”. Festiwal jest dla Was możliwością wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? Atrakcyjne nagrody pieniężne czekają na Was, a my czekamy na Wasze dzieła do 30.11.2020 !

Regulamin i Karta Zgłoszenia w załączniku.
Festiwal jest realizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża.

Przebieg Festiwalu

- Do 30.11.2020r. należy przesłać swój film razem z kartą zgłoszenia i ewentualną zgodą rodzica na adres mailowy Festiwalu (dystans.mdk@gmail.com).

- Do 10.12.2020r. Komisja Kwalifikacyjna wybierze 8 najlepszych filmów, które przejdą do Finału Festiwalu. Wyniki zostaną ogłoszone za pomocą Facebooka Festiwalu oraz drogą mailową.

- data wkrótce - Gala Finałowa Festiwalu . W jej trakcie odbędą się warsztaty filmowe i dziennikarskie prowadzone przez Annę Pawluczuk i Błażeja Hrapkowicza, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”.

Nagrody

Jury Festiwalu wybierze i nagrodzi 3 najlepsze filmy z finałowej ósemki. Dla zwycięzców zostały przewidziane trzy nagrody pieniężne:

I miejsce 1200 zł,

II miejsce 1000 zł,

III miejsce 800 zł.

Jury Festiwalu

Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy, prezenter telewizyjny i radiowy, kulturoznawca, absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest gospodarzem programu „Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi także autorski program „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Swoje recenzje, artykuły i wywiady publikował m.in. w „Kinie”, „Filmie” oraz na portalach Dwutygodnik i Filmweb. Pełni także funkcję dyrektora programowego festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, FIPRESCI i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Anna Pawluczuk – urodzona w Białymstoku absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTiTv w Łodzi, reżyserka filmów krótkometrażowych, m.in. „Jak pływać żeby nie utonąć”, „Czary mary mama” czy „Raz dwa zero”. Zajmowała się kreacją świata on-line w filmie „Sala samobójców. Hejter” czy serialu „Szadź”. Po godzinach działa w Filmotece Szkolnej prowadząc warsztaty filmowe w całej Polsce.

Adam Guziński – reżyser i scenarzysta filmowy, absolwent Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.  Autor wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, m.in. „Jakub” (1997) i „Antychryst” (2002). Pierwszy z nich zdobył główną nagrodę w sekcji Cinéfondation na 51. MFF w Cannes w 1998. Film „Antychryst” wygrał międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych i krótkometrażowych w Bilbao w 2002 roku, co przyniosło mu nominację do Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Fabularny debiut Guzińskiego, Chłopiec na galopującym koniu (2006), miał swoją premierę w ramach pokazów pozakonkursowych na 59. MFF w Cannes. Kolejną fabułę nakręcił dopiero dziesięć lat później – Wspomnienie lata (2016) pokazano premierowo na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Więcej informacji

Anna Adamiak +48 501596514

Adres mailowy: dystans.mdk@gmail.com

Facebook: Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Dystans

Strona Festiwalu : dystans.mdk.lomza.pl

Organizatorzy Festiwalu

Anna Adamiak, Michał Korwek, Jakub Kozikowski oraz Joanna Chludzińska

Współorganizator Festiwalu

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży


Załączniki

  1. Karta Zgłoszenia 2020
  2. Regulamin 2020
  3. Zgoda rodzica
2020-10-09 10:06 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001