DYSTANS. Wyniki Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych

Strona główna » O nas » Archiwum » 2020

DYSTANS. Wyniki Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych

Znamy wyniki Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Dystans" realizowanego w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Byliśmy współorganizatorem imprezy, natomiast Filmoteka Szkolna objęła nad nią patronat. Dziękujemy również Ani Adamiak i Joannie Chludzińskiej za koordynację imprezy. Festiwal skierowany był do uczniów szkół średnich z całej Polski, a jego tematem był dystans społeczny. Otrzymaliśmy 27 zgłoszeń, spośród których Jury Festiwalu wybrało 3 najlepsze filmy. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej festiwalu, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o imprezie, zobaczyć całe wypowiedzi jurorów oraz filmy, które wygrały festiwal.

http://dystans.mdk.lomza.pl

Miejsce I

Marcin Ratajczyk „Tryptyk o mojej klasie”

Uzasadnienie jury : „Za ogromną dojrzałość, przemyślaną formę i język oraz za cały artystyczno- psychologiczny proces jaki wyłania się z tego filmu. Za szczerość i odwagę zarówno w formie jak i w treści” - tak jury Festiwalu uzasadniło wybór najlepszego filmu.


Miejsce II

Grupa Ars Iuventus „Le Reflet /Odbicie”

(Filip Leszkowicz, Karolina Słomczyńska, Agata Michalska, Michał Kern, Zofia Pędzich, Gabriel Hanish)

Uzasadnienie jury : „Wyróżnia się oryginalnym ujęciem głównej idei konkursu. Słowo „Dystans” zostało potraktowane w niezwykle twórczy i nieoczywisty sposób. To opowieść o tej części natury ludzkiej, która staje się obojętna i zamknięta na bardzo istotne i trudne tematy współczesnego świata. Film jest wezwaniem do otwartości, wydobycia się z tego schematu, przełamaniem – dystansu. Jest w tym filmie pewien nerw, temperatura twórcza, konsekwencja i odwaga. Śmiało posługuje się złożoną materią języka filmowego. Przenikania światów, skoki w czasie i przestrzeni. Przemyślana i złożona konstrukcja, ciekawe i zaskakujące pomysły montażowe, intrygująca muzyka, a także bardzo twórcze potraktowanie warstwy dźwiękowej. To wszystko w sposób dojrzały i świadomy służy oddaniu głównego tematu filmu. To odważny i śmiały pomysł. Odważny w formie i ważny w treści. Pobudza do myślenia i skłania do refleksji. Mimo trudnego zadania.”


Miejsce III

Alicja Litner  „The Bathroom”

Uzasadnienie jury : „Przekonujący obraz codzienności, która rozpada się pod wpływem autodestrukcyjnych emocji.”


Gratulujemy zwycięzcom konkursu !!!


2020-12-09 19:09 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001