Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Wystawy » 2021

Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak

  • Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak
  • Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak
  • Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak
  • Góra i Rzeka. Agata Jóźwiak
MALARSTWO TUSZOWE

Data otwarcia wystawy : 30.07.2021r.
Data zakończenia wystawy : 31.08.2021r.

GÓRA I RZEKA to nie tylko pejzaż. Twórczość Agaty Jóźwiak nie jest tylko wizualnym studium natury. To, co autorka prezentuje na wystawie w Galerii pod Arkadami jest próbą wniknięcia w istotę żywiołu. Wystawa zawiera drogę poszukiwań od realizmu po ekspresję do abstrakcji, która jest wyrazem głębokiej kontemplacji natury.Wystawa ma niecodzienny charakter. Podczas wernisażu odbędzie się prelekcja Agaty Jóźwiak na temat wizji wody w sztuce dalekowschodniej” i autorskie warsztaty „Wielka, mniejsza, mała woda. Tworzymy obraz wody”, realizowane w przestrzeni galerii 31.07 (sobota) o godz. 10.00. Będzie to niepowtarzalna okazja tworzenia wraz z artystką nie tylko dla dzieci, ale i dla rodzin.

Kurator wystawy dr Edyta Kasperkiewicz

 

 

AGATA JÓŹWIAK

W 2006 roku uzyskała dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbyła studia podyplomowe z historii sztuki w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Uczestniczyła w kursach doskonalących warsztat artystyczny m.in. z malarstwa iluminatorskiego oraz dalekowschodniego. Tworzy w technice tuszu dalekowschodniego. Jest autorką artykułów na temat historii sztuki pejzażowej. Należy do grupy malarskiej Ścieżka Tuszu. Stypendystka Narodowego Centrum Kultury w roku 2018. Wydała autorski album obrazów gór: W głąb krajobrazu. Pejzaże Karpat Polskich. Prowadziła warsztaty plastyczne wśród góralskich dzieci w ramach ogólnopolskiego programu „Kultura-Interwencje”. Współpracowała z organizacjami ekologicznymi, m.in. z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze oraz z Ogrodem Botanicznym UW, wykorzystując swoje prace do działań służących ochronie przyrody.

Głównym tematem twórczości malarki jest pejzaż. Od 2008 roku maluje polskie krajobrazy. Prace swe wystawiała m.in. na wystawach: w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem, Muzeum Azji i Pacyfiku, w Galerii Władysława Hasiora i Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, na Uniwersytecie Warszawskim (Pałac Kazimierzowski, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego), 72 Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach, a także pod patronatem Tatrzańskiego Parku Narodowego w Schronisku Górskim w Dolinie Roztoki w Tatrach oraz w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Prace w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Tatrzańskim. Strona internetowa: www.agatajozwiak.com

 

Wystawę można oglądać do 24 sierpnia 2021 r.

2021-07-26 09:43 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001