Zła obsesja

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Archiwum » 2013

Zła obsesja

  • Zła obsesja
  • Zła obsesja
  • Zła obsesjaFot. Robert Bukowski
  • Zła obsesjaFot. Marcin Kossakowski
Data : 30 sierpnia 2013
Godzina : 19.00
Bilety : 10 zł
Miejsce : Klub PopArt, ul. Wojska Polskiego 3

Zła Obsesja jest warszawskim zespołem rockowym, którego początki sięgają 1998 roku. Na przestrzeni lat zespół wykształcił swój wyjątkowy styl gry, oparty na surowych, rock n’rollowych gitarach, dynamicznej sekcji rytmicznej basu i perkusji oraz charyzmatycznym wokalu.

W swojej historii zespół zagrał ponad sto koncertów, występując na scenach w całej Polsce. Do najbardziej uznanych miejsc można zaliczyć m.in. legendarne Hard Rock Cafe, warszawską Proximę, klub Stodoła czy kultową już dziś Harendę. Ponadto zespół koncertował na wielu imprezach cyklicznych typu "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", "Motoserce", "Juwenalia" czy "Wolni od Zła".

W 2010 roku ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu zatytułowana "Rock the City". Od czasu premiery pojawiły się liczne artykuły o płycie i zespole w wielu portalach muzycznych. Ponadto album został doceniony poprzez opublikowanie recenzji w ogólnopolskim miesięczniku "Teraz Rock" (czerwiec 2010).

Singlem promującym płytę był utwór „Tak jak chcę”, do którego powstał profesjonalny teledysk. Klip był kilkukrotnie emitowany przez Telewizję Polską, m.in. został przedstawiony przez Marka Sierockiego w programie Teleexpress. Utwory z „Rock the City” grane były przez wiele rozgłośni radiowych, m.in. w Programie III Polskiego Radia w audycji muzycznej Wojciecha Manna „Manniak po ciemku”.

15 lipca 2013 r. ukazała się druga płyta Złej Obsesji zatytułowana „Lubię tak żyć”. Album zawiera 12 autorskich utworów osadzonych w stylistyce klasycznego Rock N’Rolla. Materiał został nagrany w 2012 roku w warszawskim studio Johnny’s Sound. Producentem muzycznym płyty jest Jan Benedek (m.in. T.Love, Tilt, Love Kings), a za mastering odpowiada Grzegorz Piwkowski. „Lubię tak żyć” składa się w zdecydowanej większości z szybkich, energetycznych i melodyjnych utworów charakteryzujących się brzmieniem wypracowanym przez Złą Obsesję na przestrzeni lat. Ciekawostką jest „Ciepło twoich słów” - ballada nagrana w wersji półakustycznej, która może być pewnym zaskoczeniem dla fanów. Pierwszym utworem promującym album jest „Jak czujesz?!”, do którego powstał teledysk.

www.zlaobsesja.com

W nagraniach wzięli udział: Maciej Gortatewicz (wokal, gitara solowa), Piotr Pospiszył (bas), Adam Zaręba (gitara rytmiczna) i Michał Żardecki (perkusja). Gościnnie w utworze „Jak czujesz?!” na klawiszach zagrał Jan Benedek.

Wydawca:
Akademia Rocka

Patroni:
Magazyn Gitarzysta
Magazyn Perkusista
Fabryka Zespołów
Bemowo FM
MVP Magazyn
PSprint

Zdjęcia z koncertu : Robert Bukowski i Marcin Kossakowski

2013-08-21 14:14 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001