Podróżuję - Pomagam

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Fotograficzne wędrówki

Podróżuję - Pomagam

  • Podróżuję - Pomagam
  • Podróżuję - Pomagam
  • Podróżuję - Pomagam
  • Podróżuję - Pomagam
  • Podróżuję - Pomagam
Zapraszamy na pokaz slajdów Justyny Jarząbskiej w ramach cyklu FOTOGRAFICZNE WĘDRÓWKI. Wyjątkowo spotkanie odbędzie się w MDK-DŚT - Scena na Piętrze.

Data : 18.03.2021r.
Godzina : 18:00
Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Wstęp wolny

Uwaga ! Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas spotkania.

Justyna Jastrzębska zabrała nas ze sobą do wielu ciekawych miejsc, m.in. do Indii, by poznać doświadczenie wolontariatu z chorymi dziećmi ulicy Kalkuty. Mieliśmy okazję na chwilę odbyć podróż do najbiedniejszej części Tanzanii - Shiynanga, gdzie paradoksalnie jest najwięcej kopalni złota i diamentów w regionie, by podyskutować, co znaczy słowo "pomagać". Zobaczyliśmy też najstarszy obóz dla uchodźców w Ugandzie - Nakivale, który mieszkańcy siedmiu narodów nazywają swoim domem oraz przenieśliśmy się do europejskiego kurortu turystycznego - na Maltę, poznaliśmy jednak stronę od portu, do którego przypływają przez morze Sudańczycy w ucieczce przed wojną.

Podróżowanie i pomaganie jest wędrówką kontrastów, a zdjęcia zamknięte w szufladzie nie potrafią zamilknąć. Kluczem interpretacji zdjęć będą emocje oraz przesłanie osób fotografowanych. "Spraw, by ludzie uśmiechnęli się podczas wystawy" - o to poprosił Justynę Quorshel, jej przyjaciel, który z profesora w Somalii stał się uciekinierem i uchodźcą w Ugandzie.

Justyna Jarząbska jest założycielem Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. Jej marzeniem jest, by dzieci z różnych kontynentów mogły się poznać i wspólnie budować świat dzieląc się tym, co mają w sobie najlepsze i co otrzymały za darmo. Autorka projektu "Librafrica" - budowa bibliotek dla dzieci w Afryce i akcji "Podziel się światłem". Przez ostatnie 10 lat pracowała jako ekspert w organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach rządowych w różnych częściach świata, realizując projekty rozwojowe jako swoją pasję.

2020-11-02 16:59 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001