Przyjaciele Pani Hani

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2017

Przyjaciele Pani Hani

  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
Na kolejną rocznicę urodzin Hanki Bielickiej, zaproponowaliśmy występ jednego z najbardziej rozpoznawanych dziś polskich aktorów – Tomasza Stockingera. Koncert odbył się w piątek, 10 listopada. Usłyszeliśmy romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego. Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta !

Recital "Już nie zapomnisz mnie", to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędziliśmy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony był twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot, a także aktorom kina przedwojennego: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Można powiedzieć, że ten recital był wiązanką piosenek w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat.

Data: 10 listopada 2017 / piątek
Godzina: 18.00
Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury, ul. Sadowa 12
Bilety: Wstęp wolnyTomasz STOCKINGER
Ukończył  PWST w Warszawie  w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również  rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w T. Dramatycznym pod dyrekcją G. Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni..., Bołdyn,  Znachor, Lata 20te,30te..., seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który  w tym roku wszedł  w 20. Rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan GĄSIENIEC
Kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego "Eurosilesia"; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak: Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim,  Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

Zobacz także relację na www.mylomza.plwww.4lomza.pl

Zdjęcia : Marcin Kossakowski

2017-10-30 14:54 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001