Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2018

Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!

  • Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!
  • Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!
  • Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!
  • Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!
  • Ach! Katarzyna Groniec w Łomży!
Data : 13.10.2018 r.
Godzina : 19.30
Miejsce : Centrum Kultury, ul. Sadowa 12
Bilety : 30 zł

To był koncert doskonały. Uczta dla ucha, uczta dla oczu. Magia głosu, muzyki i zabawy światłem. Na scenie z Artystką, wystąpiły też trzy uczestniczki warsztatów, jakie Katarzyna Groniec prowadziła w MDK- DŚT w ramach naszego projektu Scena z Mistrzem. Maja Zyskowska, Paulina Talarska i Maria Czok zachwyciły dojrzałym wykonaniem i ambitnym repertuarem.

„Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) - bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno - lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błekitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe...

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.

Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak- Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni“ (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

2018-09-04 10:53 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001