MUZYCZNE ZADUSZKI

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2004

MUZYCZNE ZADUSZKI

  • MUZYCZNE ZADUSZKI
  • MUZYCZNE ZADUSZKI
piosenki Władysława Szpilmana w wykonaniu Kasi Stankowskiej i zespołu The New Jazz Voice – koncert jazzowy
31 października 2004 r. 18.00
Klub PopArt, MDK- DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
bielty: 12 zł

KASIA STANKOWSKA jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalistów Jazzowych Zamość 2001. Zdobyła również nagrodę specjalną na Festiwalu Jazz nad Odrą’2000. Poza występami z zespołęm New Jazz Voice Kasia jest także zapraszana do współpracy przez innych muzyków, a do kilku lat jest solistką Big Bandu Aleksandra Mazura. Do udanych zalicza nie tylko koncerty klubowe w Polsce, ale i występu za granicą. m.in. na Międzynarodowej wystawie EXPO w Hannoverze, na III Wrocławskim Festiwalu Jazzowym oraz 40 Jazz nad Odrą. Koncertowała również w Instytucie Polskim w Paryżu i w Berlinie – gdzie odbył się również materiał płytowy, który Kasia nagrała niedawno wraz z zespołem. Piosenki z nowej płyty miała okazję zaprezentować podczas polskiej premiery filmu „Pianista” – Romana Polańskiego.
W swojej wokalistyce Kasia wykorzystuje technikę scatu, a głos traktuje w sposób instrumentalny, prezentując jednocześnie niespotykany zmysł harmoniczny i zdolności improwizatorskie.

Muzycy towarzyszący Kasi Stankowskiej:

MAREK MARKOWSKI – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu, wraz z gitarzystą Markiem Napiórkowskim założył zespół Hurry Up, który zdobył nagrodę na festiwalu Jazz Juniors’91. Był również laureatem konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (1993). Współpracował z zespołem Saltet Peanuts (CD „Jazzy Positive”), także z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Markiem Bałatą. Jest wykładowcą we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu. Zaaranżował większość utworów wykonywanych przez New Jazz Voice.

JACEK NIEDZIELA – jeden z najbardziej twórczych artystycznie polskich kontrabasistów, nagrał ponad 20 płyt jazzowych z najlepszymi muzykami polskimi i amerykańskimi. Współpracował z Artem Farmerem, Adamem Makowiczem, Deborah Brown, Jack Walrath’em, Mike Clarkiem, Lorą Szafran i „New Presentation”, grupą Walk Away, J.P. Wróblewskim, kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem. Od lat jest liderem własnego kwartetu . Jednym z ważniejszych jego osiągnięć było wydanie w 1996 roku CD pt. „Jazzowe Poetycje”, gdzie zrealizował pomysł połączenia jazzu i poezji. Innym jego wielkim projektem była płyta „Sceny z Mocando”, insporowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza i nagrana z własnym kwartetem oraz orkiestrą kameralną. Od 1993 roku jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu oraz historii jazzu.

MARCIN JAHR – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, finalista I Konkursu dla Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Maz. Karierę rozpoczynał na festiwalach „Jazz Juniors”, następnie z zespołami J.P. Wróblewskiego. Współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Edem Schullerem, Piotrem Wojtasikiem, Kubą Stankiewiczem, Mieczysławem Szcześniakiem, „New Presentation”, Joachimem Menclem, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Brandonem Furmanem, Ewą Bem. Od kilku lat jest wykładowcą klasy perkusji na Międzynarodowych Warsztatach Muzycznych w Puławach. Można go usłyszeć na ponad 10 płytach m.in. z Jackiem Niedzielą, Wojtkiem Niedzielą, Krzysztofem Herdzinem, Piotrem Wojtasikiem i Wojciechem Majewskim (CD „Grechuta”/2001).

Sponsor Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej: BROWAR ŁOMŻA

2010-10-01 13:38 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001