Teatr dla dzieci

Strona główna » Teatr i słowo » Teatr dla dzieci
Teatr dla dzieci

O zajęciach

Teatr łączy w sobie wszystkie sztuki: taniec, muzyk, plastykę… i czary! Teatr to świetna przestrzeń do spotkań dziewczyn i chłopców, odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, pasjonatów Gwiezdnych Wojen i Lalek Barbie…

Na młodych pasjonatów teatru czeka u nas dużo intensywnej i twórczej pracy. Uczestnicy zajęć poznają tajniki teatru i pracy aktora, pracują nad dykcją, świadomością siebie i własnego ciała, rozwijają wyobraźnię w różnych formach teatralnych (teatr lalek, teatr cieni, teatr żywego planu, czarny teatr). Uczą się pracować w grupie i szanować indywidualność każdej osoby. Pracują nad wstydem, pobudzają odwagę, zdrową pewność siebie, uwrażliwiają się na drugą osobę i sztukę. Nasze zajęcia teatralne dla dzieci to radosne odkrywanie siebie i świata – czasem w świetle reflektorów, a czasem w zakamarkach kulis.

Zajęcia prowadzi Małgorzata SIENKIEWICZ.
Od 1988 roku instruktorka ds. tańca i teatru, twórczyni i koordynatorka festiwali i projektów kulturalnych, specjalistka w zakresie teatru cieni i teatru czarnego, uczestniczka szkoleń z zakresu języka migowego, audiodeskrypcji, partycypacji społecznej, autorka scenariuszy teatralnych, monodramów, tekstów piosenek,  animatorka kultury, zasłużona działaczka kultury, stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezes Fundacji „Przestrzeń”.

2018-01-26 12:50 Opublikował: Admin

Skarb

  • Skarb
  • Skarb
  • Skarb
  • Skarb
Dziecięca Grupa Teatralna, działająca od października w MDK-DŚT, sprawiła cudowny prezent świąteczny swoim kochanym rodzicom.

18 grudnia na deskach Sceny Na Piętrze odbył się pierwszy pokaz możliwości młodocianych czarodziei. „Mała premiera – wielka radość” jak mówi opiekunka grupy – Małgorzata Sienkiewicz. Zrealizowany pokaz „Skarb” to wynik dwumiesięcznej pracy. Dzieci zapoznały się w tym czasie z podstawami teatru czarnego i teatru cieni, rozpoczęły ćwiczenia z dykcji oraz interpretacji tekstu, spróbowały animacji przedmiotu i gry w żywym planie.

Zespół wystąpił w składzie:

Ida Bajno,
Marek Borowski,
Lilia Dąbrowska,
Gabriela Góralczyk,
Zuzia Grabowska,
Zuzanna Jakubiak,
Izabela Kosińska,
Laura Mazurek,
Julia Maleszewska,
Magda Owłasiuk,
Zosia Samełko,
Wiktoria Szklanecka,
Anna Trzeciak,
Katarzyna Trzeciak,
Lena Ulińska,
Andżelika Wiśniewska,
Dominika Zuzga,
Lena Zuzga,
Emilia Żemajtys

Zdjęcia z wydarzenia : Marcin Kossakowski

2017-12-19 12:01 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP