Tumult

Strona główna » Teatr i słowo » Archiwum » Tumult

Maraton teatralny zakończony...

foto

24 kwietnia 2005 o godz.20.00 uczestnicy i widzowie trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Tumult 2005” poznali werdykt jury. Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk po obejrzeniu, w ciągu trzech dni festiwalu, 16 konkursowych spektakli postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

więcej

Gratka dla teatromanów

foto

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Tumult” będzie w tym roku gościł wybitną aktorkę scen i szklanego ekranu – Edytę Jungowską. Przedstawi ona łomżyńskiej publiczności swój recital „Gotujący się pies”, który będzie można zobaczyć 22 kwietnia 2005 (piątek) o godz. 20.00 w sali Zespołu Szkół Katolickich, ul. Sadowa 12.

więcej

Tumult 2005

22 – 24 kwietnia 2005 do Łomży zjadą młodzieżowe zespoły teatralne z całego kraju. W trzeciej edycji festiwalu swój udział potwierdziło 16 zespołów. Będą teatry dramatyczne, ale i teatry ruchu, teatry tańca. Każdy będzie miał szansę znalezienia interesującej propozycji dla siebie. W konkursie wezmą udział zespoły reprezentujące szkoły, domy kultury, jak i grupy niezależne. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Teatr from Poland i Grupa Muflasz. Jako gość specjalny, na zakończenie pierwszego dnia festiwalu, wystąpi Edyta Jungowska w tragikalu „Gotujący się pies”. Nie zabraknie też, reprezentującego organizatorów, Teatru Produkcyjnego z MDK- DŚT. Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża - Jerzego Brzezińskiego. Tak duża impreza może odbyć się tylko dzięki życzliwości, hojności wielu firm i ludzi dobrej woli

więcej

SZCZERZE MÓWIĄC NR 2/2005

Redakcja: Marta Łysiak Paulina Pogorzelska Sandra Szaja Katarzyna Rybicka Joanna Janik Joanna Ratowska Anna Szabuńko Anna Podedworna Katarzyna Łazarska Olga Malinowska.

więcej

SZCZERZE MÓWIĄC NR 1/2004

REDAKCJA I NUMERU GAZETY FESTIWALU „TUMULT 2004” "SZCZERZE MÓWIĄC" Patrycja Prószyńska – PLSP w Łomży Paweł Truszkowski – PLSP w Łomży Kasia Łazarska – I LO w Łomży Ania Szabuńko – I LO w Łomży Marta Łysiak – I LO w Łomży Sandra Szaja – I LO w Łomży Paulina Bronowicz – I LO w Łomży Paulina Pogorzelska – I LO w Łomży Kasia Rybicka – I LO w Łomży

więcej

Teatralny Tumult (2004) zakończony...

foto

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, Łomża była stolicą teatrów młodzieżowych. W festiwalu wzięło udział około 200 wykonawców z 14 zespołów teatralnych z całego kraju. Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Tumult” w składzie:

więcej

Tumult 2004

foto

W dniach 16 – 18 kwietnia 2004 roku odbywać się będzie druga edycja festiwalu teatralnego adresowanego do młodych wykonawców. Łomżyniacy będą mieli w tym czasie możliwość obejrzenia 15 spektakli konkursowych oraz dwóch o charakterze pokazów. Organizatorzy cieszą się z rosnącego zainteresowania środowiska teatralnego TUMULTEM. W tym roku nadesłano ponad dwadzieścia zgłoszeń od teatrów, uprawiających różne jego gatunki. Będą więc teatry dramatyczne ale i teatry ruchu, teatry tańca. Każdy będzie miał szansę znalezienia interesującej propozycji dla siebie. W konkursie wezmą udział zespoły reprezentujące szkoły, domy kultury jak i grupy niezależne.

więcej

Tumult 2003

foto

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w maju 2003 r., adresowany jest do ludzi młodych, którym nieobojętna jest kultura teatralna. Ambicją organizatorów jest pokazanie możliwie jak najpełniejszego oblicza sceny tworzonej w szkołach, instytucjach kultury, czy teatrów offowych. Regulamin pozwala na prezentacje każdej formy teatralnej, nie krępowanej wielkością zespołów, formą wypowiedzi, czy estetyką.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001