Festiwal BIG BIT

Strona główna » Muzyka » Festiwal BIG BIT

Dance, dance, dance! Roztańczona, XI edycja BIG BITu – 27/28kwietnia'2018

Jak ten czas leci! Festiwal BIG BIT wkroczył już w drugą dziesiątkę i jest już młodszym nastolatkiem. Nadal repertuarem obowiązkowym na naszym konkursie są polskie piosenki, co roku wybierane według innego tematycznego klucza.

Tym razem bez ograniczeń stylistycznych i ram czasowych – wszystko do czego nogi same rwą się do tańca, a więc począwszy od lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych -  dyskotekowe wymiatacze i inne parkietowe hiciory także w wersji pastiszowej, takiej z przymrużeniem oka (kultowy Franek Kimono czy zespoły Happy End, Shakin Dudi, że nie wspomnę tu o piosence o pewnym mydełku z reklamy), remiksowane po latach przez DJów piosenki Wandy i Bandy,  sezonowe przeboje (każde lato musiało mieć swój megahit) przy których od morza do Tatr tańczono na dancingach, dyskotekach i w klubach. Oprócz zaimportowanych kaczuszek, lambady czy makareny były także nasze „Chałupy (Welcome To)” . Oprócz tego Anna Jantar, Dwa Plus Jeden, Izabela Trojanowska. To takie przykładowe inspiracje i repertuarowe tropy dla tych, którym zechciałoby się podpytać rodziców i ewentualnie poszperać w ich płytotece lub internecie.

Kolejne dekady, to przeboje tworzonych na fali światowej mody boysbandów (Papa Dance, Just Five) i popowych diw (Kayah, E.Górniak), a także rockowych zespołów, które z powodzeniem lansowały taneczne przeboje (T.Love, Kombi)

I tak aż do czasów współczesnych, których nie muszę chyba ewentualnym uczestnikom BIG BITu śledzącym, jak sądze współczesne trendy w muzyce specjalnie przybliżać. Oprócz Ani Dąbrowskiej, Natalii Kukulskiej, Piaska, funkcjonujących z powodzeniem na rynku muzyki pop już od pewnego czasu  pojawiło się ostatnio sporo utalentowanych i obiecujących, często bardzo młodych wokalistów i dobrych  muzycznych produkcji, biorąc pod uwagę także stronę techniczną i realizatorską nagrań.

Obszar repertuarowy który Wam proponujemy, ze względu na swoją specyfikę niesie jednak pewne niebezpieczeństwo. Ze względu na widoczny zalew tandetnych produkcji, o niskim poziomie artystycznym po które jakiś niewyrobiony młody wokalista chciałby sięgnąć, jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do ostatecznych decyzji w tej kwestii.
Tyle o repertuarze...

W regulaminie festiwalu znajdziecie informacje o zmianach dotyczących podziału na kategorie wiekowe  i  nowości, jaką będą począwszy od tej edycji warsztaty wokalne dla uczestników BIG BITU prowadzone przez profesjonalnych wokalistów i pedagogów śpiewu.

Bernard Karwowski

Załączniki

  1. karta zgłoszenia 2018
  2. Regulamin 2018r.
2018-03-02 09:40 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP