Wychodząc poza teraźniejszość pielęgnujemy przeszłość

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar

Wychodząc poza teraźniejszość pielęgnujemy przeszłość

Zapraszamy na podsumowanie działań związanych z realizacją dwóch projektów: „Murale Polskiej Niepodległości” i „Mądrzy Cyfrowi”, których adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Łomży.

Efekty pracy młodych artystów zaprezentujemy w formie wystawy „Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość” i promocji książki „Słowo ma znaczenie”.

Uroczystość odbędzie się w MDK – DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, w dniu 22 listopada, o godzinie 12.00.

Inspiracją prezentowanych na wystawie prac stał się projekt „Murale Polskiej Niepodległości”, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji  jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Realizacja projektu umożliwiła uczestnikom cyklu warsztatów przedstawienie własnej wizji artystycznej,  łączącej narodowe i lokalne tradycje patriotyczne, te dawne i współczesne.
Wystawie będzie towarzyszyła promocja książeczki „Słowo ma znaczenie”, będącej efektem twórczych spotkań, odbywających się w czasie ferii zimowych w Pracowni Plastycznej  MDK-DŚT w Łomży, w ramach realizacji projektu MĄDRZY CYFROWI - pierwszego w Polsce programu, łączącego edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych nastolatków z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Książeczka dedykowana jest dzieciom, rodzicom, edukatorom oraz nauczycielom, którzy chcą przekazywać wiedzę o wartościach moralnych.
Na uroczystość zaproszony został przedstawiciel głównego organizatora Mądrych Cyfrowych, który opowie o  programie. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org


Patronat Honorowy :  Prezydenta Miasta  Łomża 

2019-11-04 14:54 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001