Walizka Art Festiwal

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Wystawy » 2020

Walizka Art Festiwal

  • Walizka Art Festiwal
  • Walizka Art Festiwal
  • Walizka Art Festiwal
Galeria Pod Arkadami zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii WALIZKA ART FESTIWAL.
Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA odbywa się corocznie od 1987 roku i do tej pory gościł ponad 350 teatrów z ponad 50 krajów m. in. z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Singapuru, Chin, Izraela, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Chorwacji, Niemiec, Nowej Zelandii, Iranu i innych, a wraz z nimi dziesiątki gości z całego świata i tysiące widzów. Festiwal dojrzewał i ewaluował - pozyskał liczną widownię i zapewnił sobie miejsce, jako jeden z ważniejszych festiwali teatralnych w Polsce.

Walizka Art Festiwal to dość nietypowa wystawa! Dotąd gościliśmy w Galerii pod Arkadami prace scenograficzne znanych twórców, scenografów. Oglądaliśmy lalki teatralne, projekty scenograficzne, instalacje, elementy dekoracji, plakaty, etc. Tegoroczna ekspozycja jest fotograficzną podróżą w czasie.  Osią konstrukcyjną wystawy jest retrospektywny, uchwycony w fotograficznych obrazach i teatralnych archiwaliach, wybrany przez Przemysława Karwowskiego, przegląd ważnych spektakli z wielu krajów, które złożyły się na ostatnią dekadę wydarzenia.

Proste, na pierwszy rzut oka skromne, przestrzenie, sfotografowane formy plastyczne, czy uchwycone ekspresyjne sytuacje sceniczne przy bardzo wnikliwej obserwacji ukazują interesujące światy teatralne, pełne metafizyki, emocji, pasji tworzenia, a czasami najzwyklejszego kontaktu z widzem, który w dzisiejszych czasach jest przez nas bardzo pożądany i ważny. Na fotografiach można również zauważyć ciągłość idei festiwalu, jego przeobrażenia, redefinicję teatru formy, eksperyment, atmosferę, ryzyko twórcze oraz szukanie nowych środków wyrazu.

Autorami prac są fotograficy pracujący w Foto-Gabs: Marek Kucisz, Sławomir Klimczuk, Krzysztof Sokolik.

Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk

2020-08-24 14:16 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001