Miasto. Dolina. Ptaki.

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar

Miasto. Dolina. Ptaki.

  • Miasto. Dolina. Ptaki.
  • Miasto. Dolina. Ptaki.
  • Miasto. Dolina. Ptaki.
W dniach 3-7 sierpnia odbył się łomżyński plener dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Miasto. Dolina. Ptaki”. Uczestnicy wykonywali prace w różnych technikach malarskich (akryl, akwarela, tusz), rysunkowych (ołówek, węgiel, tusz), graficznych (monotypia) pod kierownictwem instruktorki Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży Anny Bureś. Merytorycznego wsparcia udzielili: Julia Borkowicz, studentka grafiki ASP w Łodzi, Małgorzata Borkowicz, uczennica Liceum Plastycznego w Łomży oraz Maciej Kiełczewski, student konserwacji rzeźby ASP w Warszawie. Wszyscy uczyli się warsztatu plastycznego w pracowni MDK-DŚT.

Głównym założeniem pleneru było zaprezentowanie łomżyńskiej architektury oraz wprowadzenie w nią ptaków lub innych zwierząt pochodzących z Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, z którymi dzieci i młodzież podczas zajęć plenerowych miała możliwość zapoznać się w siedzibie Parku w Drozdowie. Zadaniem uczestników było szkicowanie w plenerze architektury Łomży. Pracę kontynuowano za pomocą odpowiednich technik plastycznych tak, aby jak najlepiej autorzy mogli rozwinąć potencjał swoich realizacji. Dzięki temu prace plenerowe odznaczają się niezwykłą różnorodnością i swobodą artystyczną, która odsłania nieskrępowane pokłady ekspresji młodych twórców. Uzyskanie tak wspaniałych efektów plenerowych możliwe było również dzięki wsparciu sponsorów takich jak Royal Talens, Paleta Art oraz Sklep Epoka Art.

Tegoroczny plener łomżyński odznaczał się ogromnym zainteresowaniem, czego wynikiem jest unikatowy zbiór prac prezentowany w naszej Galerii Bonar. Zapraszamy do oglądania !

Sponsorzy pleneru : Royal Talens, SMLTArt, Paleta Art oraz Sklep Epoka Art.

2020-09-10 09:57 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001