POPART na Festiwalu TEN TON

Strona główna » Muzyka » Studio Piosenki PopArt » 2011

POPART na Festiwalu TEN TON

POPART na Festiwalu TEN TON
Marysia Pardo, Kuba Krasowski, Iza Modzelewska, Nela Gontarska, Ula Sulkowska i Franek Przybylski czyli sekstet mieszany Studia Piosenki POPART
  • POPART na Festiwalu TEN TONNela,Ula i Franek
  • POPART na Festiwalu TEN TONJoanna Zagdańska i juniorzy z POPARTU
Najmłodsi adepci Studia Piosenki POPART z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży zdobyli III Nagrodę w kategorii uczniów szkół podstawowych na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON, który odbywał się w dniach 16-17 kwietnia w warszawskim Ośrodku Kultury "Dorożkarnia".

Nagrodzeni zostali też dwaj starsi soliści  POPARTU - wśród uczniów gimnazjów na II miejscu uplasował się - Dawid Litwiński, a wyróżnienie w kategorii licealistów i studentów zdobył Łukasz Lipski. W tegorocznej, VI edycji  konkursu, w której repertuarem obowiązkowym były utwory Maryli Rodowicz, wzięło udział ogółem 170. wykonawców z całej Polski. Młodych wokalistów oceniali znakomici polscy wokaliści - Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdańska i Mietek Szcześniak.

Bernard Karwowski, szef Studia Piosenki POPART: "Cieszę się z sukcesu Dawida i Łukasza,  którzy już po raz kolejny wracają  z Warszawy z indywidualnymi nagrodami, ale to juniorzy z POPARTU, debiutujący jako zespół na tak dużej imprezie sprawili mi największą niespodziankę. Byli najmłodszymi uczestnikami festiwalu i jedynym zespołem, który został nagrodzony. Ich dynamiczny występ z najeżoną dykcyjnymi i rytmicznymi trudnościami piosenką Maryli Rodowicz "Zwierz Ze Zgierza" spotkał się z gorącym przyjęciem festiwalowej publiczności i jurorów, którzy podczas  wręczania nagród nie szczędzili naszym reprezentantom słów uznania".

Tradycyjnie już wszyscy nagrodzeni wokaliści wystąpią z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu na koncercie galowym festiwalu TEN TON , który odbędzie się 22 maja na plenerowej scenie, w centrum Warszawy, pod Pałacem Kultury.

2011-04-20 09:32 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001