ALE FEELING ! Muzyczna premiera Studia Piosenki PopArt

Strona główna » Muzyka » Studio Piosenki PopArt » 2011

ALE FEELING ! Muzyczna premiera Studia Piosenki PopArt

Data: 25 listopada 2011, godz. 19.00
Miejsce: Sala widowiskowa MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety: 10 zł , ulgowe (młodzież szkolna i studenci - 5 zł) do nabycia przed koncertem

Tym razem na zawartość nowego programu grupy decydujący wpływ mieli sami wokaliści a nawet towarzyszący im muzycy. Powstał bardzo urozmaicony zestaw piosenek odzwierciedlający ich temperament i muzyczne fascynacje - to czego słuchają i co ich inspiruje.
Nie bez znaczenia był pobyt kwintetu męskiego Studia POPART na dwóch wielkich wakacyjnych festiwalach,  gdzie chłopcy mieli okazje uczestniczyć w dziesiątkach koncertów z udziałem gwiazd światowego formatu - znakomity występ zespołu PLAN B na warszawskim Orange Festival sprawił, że aż trójka naszych wokalistów sięgnęła po utwory z hitowego albumu The Defamation of Strickland Banks.
Szefowi grupy także udało się przemycić co nieco - rozpoznacie Państwo "zasugerowane" przez niego  utwory po - delikatnie mówiąc - bogatszych aranżacjach wokalnych, które będą szlifowane do ostatniej chwili.
Pop, soul, surf rock, R&B, odkurzony przez Michalela Buble szlagier Franka Sinatry, a nawet piosenka z filmu o legendarnym agencie 007 -  przyznacie Państwo, że to niezły koktajl.

Do współpracy przy tak wyjątkowym programie zaproszeni zostali muzycy, którzy tworzyli  pierwszy, "pionierski" skład sekcji instrumentalnej studia POPART.
Po wielu latach na gitarze basowej znów zagra Mariusz Prusiński, na gitarze elektrycznej - Rafał Mierzejewski  a  na instrumentach klawiszowych - Andrzej Karwowski . Darek Nierwiński, drugi z naszych "klawiszowców",  tym razem przygotował muzyczne loopy i zajmie się realizacją dźwięku.
Starszych kolegów wspierać będą muzycy aktualnie współpracujący z POPARTem: Paweł Lipski - piano oraz Przemek Starachowski - perkusja.
Ania Kaptór  oraz młodzież z prowadzonej przez Przemka i Anię grupy BATERIADA obsługiwać będą instrumenty perkusyjne. Ania gościnnie zaśpiewa także z nami w kilku utworach.
Składu tak rozbudowanego zespołu muzyków dopełni fantastyczna, zaimportowana z Warszawy sekcja dęta: Artur Włodkowski - saksofon oraz Przemek Kostrzeba - trąbka.

Mikrofony obsługiwać będą wokaliści: Ewa Rutkowska, Natalia Archacka, Natalia Ruszczuk, Monika Komorowska, Łukasz Lipski, Radek Pietrzak, Tomek Wiśniewski, Adam Kalinowski, Dawid Litwiński i Marcin Wincenciak.

Jeśli chodzi o tytuł programu ALE FEELING !, to zaczerpnięty on został z pierwszego przeboju grupy VOX (nagranie po 33 latach, jakie minęły od jego premiery, nadal brzmi doskonale!) i sugeruje, że nasz koncert zdominują synkopowane rytmy i że trzeba będzie obowiązkowo klaskać "na dwa" :).

Bernard Karwowski

2011-11-22 14:17 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001