Konfrontacje 2011

Strona główna » Teatr i słowo » Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych

Konfrontacje 2011

  • Konfrontacje 2011Tegoroczni zwycięzcy
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011PROWADZĄCY
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011
  • Konfrontacje 2011OSTATNIA DESKA RATUNKU
  • Konfrontacje 2011BAGATELA
  • Konfrontacje 2011TEATR AKTYWNY
  • Konfrontacje 2011KAPRYS
  • Konfrontacje 2011MANDRAGORA
  • Konfrontacje 2011MNIEJSZA O TO
  • Konfrontacje 2011SACRUM
  • Konfrontacje 2011SCENA
Jury XVI Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych 2011 w składzie: Anna Starachowska, Marek Kościołek i Szymon Sinoff
po obejrzeniu 8. spektakli postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody Aktorskie w postaci nagród książkowych:

  • Jowita Kropiewnicka za rolę Ofelii i Tyzbe I w spektaklu „Tragedia do śmiechu – komedia do łez...”
  • Dorota Choińska za rolę Tyzbe II w spektaklu „Tragedia do śmiechu – komedia do łez...”
  • Marcin Tracikowski za rolę w spektaklu „Z wieszcza Adama”
  • Szymon Fiedorek za rolę w spektaklu „Z wieszcza Adama”
  • Elwira Budna za rolę Balladyny w spektaklu „Ręce”
  • Anna Danilczuk za rolę Anieli w spektaklu „Damy i huzary”
  • Anna Butkiewicz za rolę Orgonowej w spektaklu „Damy i huzary”
  • Radosław Zaremba za rolę Majora w spektaklu „Damy i huzary”
  • Emil Dworakowski za rolę Rotmistrza w spektaklu „Damy i huzary”
  • Karol Brejnak za rolę Grzesia w spektaklu „Damy i huzary”


Wyróżnienia dla zespołów :

  • Teatru Aktywnego z Łomży za spektakl „No future” w reżyserii Joanny Klamy za podjęcie bardzo ważnej analizy współczesności i próbę jej rekonstrukcji
  • Koła Teatralnego Scena z Łomży za spektakl „Bez tytułu” w reżyserii Bogumiły Wierzchowskiej – Gosk za próbę uwrażliwiania widzów w kontekście ważnych aspektów społecznych
  • Teatru Ostatnia Deska Ratunku z Łomży za spektakl „Berenika i lwy” w reżyserii Ewy Chludzińskiej za zmierzenie się z trudną formą teatralną - monodramu


Nagrody:

  • III Nagrodę w wysokości 150 zł  dla teatru Sacrum z Grajewa za spektakl „Ręce” w reżyserii Joanny Chorosińskiej za obrazowość wypowiedzi teatralnej
  • III Nagrodę w wysokości 150 zł  dla teatru Bagatela z Grajewa za spektakl „Dulsklim być w reżyserii Joanny Chorosińskiej za moralność w teatrze i próbę własnego języka tekstu klasycznego
  • II Nagrodę w wysokości 300 zł dla teatru Mniejsza o to z Łap za spektakl „Z wieszcza Adama” w reżyserii Adama Karasiewicza za uwodzicielskie i ponadczasowe zmierzenie się z polską klasyką
  • II Nagrodę w wysokości 300 zł dla teatru Kaprys z Łap za spektakl „Damy i huzary” w reżyserii Adama Karasiewicza za rozmach i wigor teatralny oraz zespołowość sceniczną
  • I Nagrodę w wysokości 700 zł dla teatru Mandragora  z Białegostoku za spektakl „Tragedia do śmiechu – komedia do łez czyli tragedia Priama i jego Tyzbe” w reżyserii Jerzego Łazewskiego za autorską zabawną formę teatralną, wysoki kunszt wypowiedzi scenicznej oraz zaskakujące potraktowanie materii i przestrzeni teatru.


Gratulujemy...

PROGRAM PRZEGLĄDU:

Godz.10.00
rejestracja uczestników

Godz.10.30
Teatr Mandragora (30 min.)
„Tragedia do śmiechu – komedia do łez, czyli tragedia Priama i jego Tyzbe”
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Łazewski

Godz.11.15
koło teatralne SCENA
„Bez tytułu” (30 min)
scenariusz i reżyseria : Bogumiła Wierzchowska – Gosk

Godz.12.00
Teatr MNIEJSZA O TO
„Z wieszcza Adama” (25 min)
scenariusz: wg ballad Adama Mickiewicza
reżyseria: Adam Karasiewicz

Godz.12.40
Teatr OSTATNIA DESKA RATUNKU
„Berenika i lwy” (40 min)
Scenariusz i reżyseria : Ewa Chludzińska

Godz.13.35
Teatr SACRUM
„Ręce” (25 min)
scenariusz: Joanna Rudkowska
reżyseria: Joanna Chorosińska

Godz.14.00- 14.45
Przerwa obiadowa

Godz.14.50
TEATR KAPRYS
„Damy i huzary”(45 min)
scenariusz: Aleksander Fredro
reżyseria: Adam Karasiewicz

Godz.15.50
TEATR BAGATELA:
„Dulskim być”(25 min)
scenariusz: Anna Szymczak
reżyseria: Joanna Chorosińska

Godz.16.25
TEATR AKTYWNY
„No future?” (30 min)
scenariusz i reżyseria :Joanna Klama

Godz.17.15 - 18.45
Warsztaty teatralne z Markiem  Kościółkiem

Godz.19.00
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów

Sprawami organizacyjnymi zajmuje się:
Joanna Klama - instruktor ds. teatru MDK-DŚT
email: joannaklama@o2.pl
tel. 86-2163-226,  tel.kom.698 400 980



Patronat medialny:

4LOMZA.PL
Serwis Teatralny TEATR DLA WAS
RADIO BIAŁYSTOK
RADIO ESKA
SUPERLOMZA.PL
GAZETA WSPÓŁCZESNA
TYGODNIK NAREW
TELEWIZJA ŁOMŻA

Patronat honorowy:

PREZYDENT MIASTA ŁOMŻA

Sponsor nagrody:

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

Sponsor plakatu:

Drukarnia Kamil Borkowski

XVI Konfrontacjom Teatrów Młodzieżowych towarzyszyć będą warsztaty teatralne z Markiem Kościółkiem

Więcej informacj...

Załączniki

  1. KARTA ZGŁOSZENIA
2011-10-11 09:44 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001

BIP