Tykocin

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar » 2013

Tykocin

Tykocin
Fot. Marcin Kossakowski
  • Tykocin
  • Tykocin
  • TykocinFot. Marcin Kossakowski
wystawa poplenerowa uczestników warsztatów plastycznych w Tykocinie
wrzesień 2013- styczeń 2014
Galeria Bonar, ul. Wojska Polskiego 3

„W tym roku urzeczeni narwiańskim krajobrazem i jego skrzydlatymi mieszkańcami, wyruszyliśmy uzbrojeni w ołówki, farby, pastele i pędzle na bezkrwawe łowy do Tykocina.

Polowanie rozpoczęliśmy w Kurowie w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie pani Monika opowiadała o Dolinie Narwi, która jest ostoją ptaków  wodno - błotnych. Rozległe obszary trzcinowisk i zarośli są idealnym miejscem ich żerowania i gniazdowania. Na prezentacji multimedialnej obejrzeliśmy i poznaliśmy ważniejsze gatunki zamieszkujące dolinę Narwi.  Później spacerując kładkami wśród bagien, usiłowaliśmy wytropić lub usłyszeć ptaki. Zainspirowani wykładem i wędrówką w poszukiwaniu ptaków, szkicowaliśmy sowy, bąki, błotniaki, rybitwy, bataliony, dubelty i inne gatunki wzorując się ekspozycją przyrodniczą prezentującą spreparowane ptaki w ich naturalnym środowisku.

W Tykocinie zakwaterowaliśmy się w Alumnacie i mieliśmy tam jak „u Pana Boga za piecem”. W dworku myśliwskim urządziliśmy sobie pracownię i spędzaliśmy tam wiele czasu malując, odbijając monotypie a także bawiąc się. Codziennie wychodziliśmy w plener, gdzie rysowaliśmy i malowaliśmy atrakcyjne miejsca miasteczka: zamek, synagogę, kościół, panoramę, uliczki i architekturę Tykocina. W pracowni szkice zamieniały się w barwne kompozycje malowane suchymi pastelami, farbami plakatowymi, olejnymi,  temperami, akrylami i tuszami.

Pomiędzy pociągnięciami pędzla, a kreską ołówka zwiedzaliśmy atrakcje Tykocina: Zamek, Synagogę, Galerię Sztuki, pływaliśmy gondolą po Narwi, graliśmy w podchody poznając  zaułki miasta”.

Anna Bureś

Zdjęcia z wernisażu : Marcin Kossakowski

2013-10-28 13:22 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001