To już XXII finał! Zagraliśmy!

Strona główna » Muzyka » Scena Rockowa » Archiwum » 2014

To już XXII finał! Zagraliśmy!

  • To już XXII finał! Zagraliśmy!Fot. Marcin Kossakowski
  • To już XXII finał! Zagraliśmy!Fot. Marcin Kossakowski
  • To już XXII finał! Zagraliśmy!Fot. Marcin Kossakowski
  • To już XXII finał! Zagraliśmy!Fot. Marcin Kossakowski
12 stycznia 2014 odbył się już XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu przyświecało hasło “Na ratunek”. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Na łomżyński finał WOŚP zaplanowano wiele atrakcji; m.in.: koncert rockowy w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Od godz. 18.00 do 21.30 zagrały cztery kapele: łomżyński, Alien Removed z Ostrołęki i dwie grupy białostockie, grający melodyjnego rocka Święci oraz hard rockowy Pigfeace Beauty. Na koncert nie było biletów tylko wejściówki, które było można zdobyć w czasie loterii w bibliotece na ul. 3 Maja. W przerwach koncertu odbywały się licytacje, które zasiliły konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pigface Beauty
Dzikość, wyrazistość i charyzma - tak najprościej można określić zespół Pigface Beauty, który swoim nieprzewidywalnym dirty rock'n roll'owym stylem potrafi nadać charakter każdemu wydarzeniu w którym uczestniczy. Nie powinno to nikogo dziwić skoro mamy do czynienia z muzykami powiązanymi z takimi grupami jak: Devilsh Impressions, Crionics, ex-Hellraizer czy ex-Behemoth, którzy w 2009 roku postanowili stworzyć projekt trafiający do szerszej grupy odbiorców niż ich macierzyste kapele. Co z tego wyszło? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć po przesłuchaniu ich EP, które jest zapowiedzą płyty nad którą obecnie pracują w przerwach między koncertami. Czy jest jeszcze ktoś kto chce słuchać takiej muzyki? Odpowiadają krótko :"Świat potrzebuje rock'n roll'a i właśnie dlatego gramy dając publiczności energetycznego rockowego kopa, którego w komercyjnych stacjach radiowych i telewizyjnych tak bardzo dzisiaj brakuje. Wypełniamy tę niszę."

Święci

Święci powstali w grudniu 2012 roku. Chociaż zespół jest młody, jego członkowie swoje już przeżyli. Muzykę, jaką wykonują można określić jako szeroko pojęty rock alternatywny z elementami punka, rapu, a nawet reggae.  Na repertuar składają się własne piosenki grupy, które opowiadają o współczesnym świecie i zamieszkujących go dziwnych osobnikach.

BFree
BFree to 4 łomżyńskich pasjonatów muzyki: Przemek Kamiński voc.git, Czarek Borusiewicz git/voc, Artur Pawelczyk bas/voc, Konrad Konert perc. Członków zespołu można było zobaczyć i usłyszeć w wielu przeróżnych projektach muzycznych. Po latach poszukiwań zdecydowali się jednak wspólnie realizować własne ambicje muzyczne. Gatunki w jakich się poruszają to szeroko pojęty rock, pop, funky, country i blues. Aktualnie zespół kompletuje materiał na debiutancką płytę.

Alien Removed
Alien Removed to pięciu kumpli z Ostrołęki, którzy w wolnej chwili zrobić trochę hałasu. Zespół powstał w 2011 roku. Skład: MordErtza – bass, Dr.Abott – guitars, Bart – drums, Kędzior – guitars, TommyGun – vocals.

Zdjęcia z koncertu : Marcin Kossakowski

2014-01-09 11:20 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001