Artystyczne warsztaty we Francji

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2014

Artystyczne warsztaty we Francji

  • Artystyczne warsztaty we Francji
  • Artystyczne warsztaty we Francji
Ze wspaniałymi wspomnieniami, przeżyciami, nowymi znajomościami, wzbogaceni o nowe doświadczenia młodzi artyści wrócili z artystycznych warsztatów we Francji. Wyjazd został zorganizowany przez Centrum Młodzieży Jordan w Krakowie. Lipcowe słońce towarzyszyło podczas poznawania kultury i sztuki Francji, codziennych wycieczek krajoznawczych oraz plenerów malarskich i fotograficznych w przepięknej scenerii Doliny Loary.

W ramach zajęć warsztatowych Ola, Agnieszka, Ania, Maciek i Przemek uczestniczyli w zajęciach nauki języka francuskiego. Nasze aparaty artykulacyjne z trudem przystosowywały się do wymawiania nowych słów. Jednak jak prymusi  grupa starała  się nauczyć  jak najwięcej. Ciężko było przyswoić wymowę samogłosek, które brzmiały zupełnie inaczej niż w języku polskim czy angielskim. Było  przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy. Trud jednak został nagrodzony kiedy to z czasem zaczęli składać  proste zdania, które przydatne były przy robieniu zakupów w sklepach oraz na pchlim targu w Orleanie.

Paulina, Julka i młodsza Ola z zapałem uczestniczyły w zajęciach scrapbookingu.  Stworzyły oprawę notesów i piękne naszyjniki z motywem wieży Eiffla.

Podczas zwiedzania cała grupa szkicowała w plenerze oraz uwieczniała  na fotografii: bajeczne krajobrazy Doliny Loary, urzekające uliczki francuskich miast i miasteczek, zabytkowe mury średniowiecznych i renesansowych zamków i kościołów, parki oraz miejsca które urzekały swoją osobliwością.

Francja wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie, niepowtarzalny urok klimatycznych miasteczek, architektura, muzea, krajobrazy, żółte pola słoneczników, kwiaty, drzewa, kolor nieba i ciepłe promienie słońca oraz smaczne świeże bagietki, których nam w Polsce brakuje.

Anna Bureś

2014-09-08 12:23 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001