Z przyrodą za pan brat...

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2014

Z przyrodą za pan brat...

  • Z przyrodą za pan brat...
  • Z przyrodą za pan brat...Nasze laureatki w Puszczy Białowieskiej
  • Z przyrodą za pan brat...Praca Magdy Głębockiej
  • Z przyrodą za pan brat...Jeżyk Zosi Trojanowskiej
Kolejny sukces w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych odniosły dzieci z pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży pod kierunkiem Anny Bureś...

Wykonanie prac do pierwszego konkursu sprawiało dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. Z darów przyrody tworzyły różne czworonogi i skrzydlate na podobieństwo znanych im zwierząt.

Zosia Trojanowska (12 lat) z patyków stworzyła sympatycznego jeża, a Ola Piasecka ( 12 lat ) z nasion klonu tak zwanych nosków wyczarowała sowę. Najmłodsza laureatka Magdalena Głębocka ( 9 lat ) w technice monotypii graficznej przy pomocy liści przedstawiła psa z długimi uszami. Powyższe prace zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Jesienne duszki i leśne skrzaty” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Na konkurs wpłynęło 1004 prace z całej Polski.

W kolejnym konkursie dzieci zmierzyły się z trudniejszym zadaniem, komiksem „Tajemnice wilka i rysia w prastarej Puszczy - jak polubić i chronić duże drapieżniki?”. Największym problemem  było wymyślenie treści komiksu i namalowanie do niej kilku ilustracji . Najlepiej udało się tego dokonać Dominice Żelechowskiej ( 7 lat ), Natalii Jezusek ( 7 lat ), Marcie Dobrowolskiej ( 8 lat ), Poli Grzech ( 12 lat ) i Patrycji Modzelewskiej( 15 lat ). Autorki komiksów zostały wyróżnione przez jury, któremu przewodniczył znany twórca komiksów Tomasz Somajlik.

11 grudnia młode twórczynie: Dominika, Natalia, Pola i Marta pojechały do Białowieży na uroczyste podsumowanie konkursu. Organizator - Białowieski Park Narodowy zaprosił na tę uroczystość znanego z telewizyjnych programów przyrodniczych Adama Wajraka, dziennikarza i miłośnika zwierząt. Pan Adam  opowiadał o swoich obserwacjach i bliskich spotkaniach z wilkami, o ich naturze i zwyczajach.

Wszyscy obejrzeli film o małym osieroconym rysiu, który walczył o przetrwanie w wielkim lesie.
Dzieci miały okazję także wysłuchać Tomasza Somajlika - twórcę Komiksów o Żubrze Pomponiku, Bartniku Ignatym i skarbie puszczy o Dobrzyku Ryjówku, Żubrze Żorżu i wielu innych. Pan Tomasz udzielił wszystkim wielu cennych wskazówek o tworzeniu komiksów, opowiadał o swojej twórczości i bohaterach, których sam stworzył.

Anna Bureś

2014-12-16 11:30 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001