Konkursy

Strona główna » Plastyka » Konkursy
Konkursy

Makulatura to nie śmieć. Puszcza

foto

Pierwotny las jest najbardziej złożonym ekosystemem na planecie, a w naturalnej formie również najtrwalszym. To skomplikowany organizm, tętniący życiem dynamiczny twór przyrody. Stanowi gęstwinę powiązań i wzajemnych wpływów roślin, zwierząt, mchów i porostów, grzybów.

więcej

Makulatura to nie śmieć – Moczary

foto

W tegorocznej edycji naszego eko-konkursu zachęcaliśmy Was do podjęcia tematu bagien. Prosiliśmy, abyście spojrzeli na mokradła oczami artystów, dla których od dawna stanowią one inspirację. Wielu z Was się to udało. Prace, które do nas dotarły ukazują różne oblicza moczarów: rozkwit, wiosenną eksplozję życia, kolorów i kształtów; melancholijne i tajemnicze mgły, opary, błędne ogniki. Przedstawiacie prawdziwych mieszkańców mokradeł, ale również tych fantastycznych z legend i podań.

więcej

Makulatura to nie śmieć. Barwy z Natury

foto

W tym roku zachęcaliśmy Was do nowego doświadczenia, a mianowicie do tworzenia z barwników z roślin, kwiatów, warzyw, owoców i przypraw kuchennych. Efekty Waszych ekologiczno-artystycznych eksperymentów zachwyciły organizatorów i komisję konkursową. Mamy nadzieję, że Wy również mieliście sporo satysfakcji z malowania farbami stworzonymi samodzielnie.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001