PLATEAU

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2008

PLATEAU

Miejsce: Łomża, klub "Pop Art", ul. Wojska Polskiego 3
Data: 5 grudnia (piątek). Start o 19.00
Bilety: 9 zł

Zespół PLATEAU zagra w piątek, 5 grudnia w klubie „POP ART” w Łomży. Kto był choćby na jednym z ich koncertów, ten wie, że to jeden z najlepiej wypadających na scenie alternatywnych gitarowych zespołów w Polsce, mających tyle gorących zwolenników, co i przeciwników. A także najbardziej kontrowersyjnych, wyrazistych i nieprzewidywalnych- na ich koncertach wszystko się może zdarzyć! Są na tyle przekonujący na żywo, że zostali zaproszeni przez Hey'a na swoją trasę koncertową. To w końcu zespół, z którym zgodziła się śpiewać w duecie Renata Przemyk...Znani z przebojów takich jak: „Nic nie pachnie jak Ty”, czy „Igorek”, tym razem pojawią się, żeby promować swoją trzecią płytę, której premiera będzie w lutym. Jako support wystąpi młody i obiecujący łomżyński zespół KENAI.
Muzyka zespołu: http://www.myspace.com/plateauband
Teledyski: http://www.youtube.pl/plateauband

To formacja, obok której nie można przejść obojętnie. Uważani za jedną z najlepszych formacji koncertowych w Polsce, porównywani pod tym względem z Pogodno, a jednocześnie zespół, który trudno w jakiś sposób zaszufladkować. Ich koncerty to żywa energia, a sam zespół podczas występów na żywo lubi zaskakiwać słuchaczy w najróżniejszy sposób…
Podczas poprzedniej trasy koncertowej promującej ich drugą płytę, występowali na jednej scenie wspólnie z...ekipą cyrkową, tworząc jedyny w swoim rodzaju happening. Sam zespół występował podczas koncertów w makijażach. Ich piosenka, duet z Renatą Przemyk pt. „Nic nie pachnie jak Ty”, stała się przebojem ,goszcząc ponad pół roku na Liście Trójki, dochodząc tam do czwartego miejsca. Z tą piosenkę wystąpili na tegorocznym festiwalu Top Trendy, stając się tam, ze względu na nietypowy wygląd, sensacją.
Kolejnym przebojem zespołu jest również „Igorek”- cover zespołu SKA-P, który wywołał niemałą dyskusję w internecie i wciąż wywołuje dużo kontrowersji.. Wcześniej PLATEAU grali na przykład...trasę po więzieniach- jako pierwsi w Polsce.
Teraz nagrali album surowy, gitarowy, który w sklepach pojawi się na w lutym 2009. Tytuł płyty to „Krótka wiadomość tekstowa”.
PLATEAU istnieje od 2000 roku. Mają na koncie dwie płyty- „Megalomania”, oraz „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk”, ponad 300 koncertów w całej Polsce, Niemczech i Austrii, w tym wspólną trasę z HEY’em, koncerty na trasie Punky Reggae Live...
Więcej o zespole na ich oficjalnej stronie: http://www.plateau.pl

2008-11-28 09:09 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001