PIOTR LEMAŃCZYK ACOUSTIC TRIO w ramach Jazzowy Dom Kultury

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2021

PIOTR LEMAŃCZYK ACOUSTIC TRIO w ramach Jazzowy Dom Kultury

  • PIOTR LEMAŃCZYK ACOUSTIC TRIO w ramach Jazzowy Dom Kultury
  • PIOTR LEMAŃCZYK ACOUSTIC TRIO w ramach Jazzowy Dom Kultury
  • PIOTR LEMAŃCZYK ACOUSTIC TRIO w ramach Jazzowy Dom Kultury
Data: 16.11.2021 / wtorek
Godzina: 19.00
Miejsce: MDK-DŚT, Scena na Piętrze, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety: 20 zł
Bilety ulgowe: 15 zł / posiadacze Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora, legitymacji uczniowskiej i studenckiej

KUP BILECIK

Piotr Lemańczyk Acoustic Trio to najnowszy projekt kontrabasisty Piotra Lemańczyka, który ten znakomity muzyk tworzy z pianistą Dominikiem Kisielem i perkusistą Adamem Golickim. "Zależało mi, by w tym przedsięwzięciu wzięli udział muzycy doskonale zorientowani, umiejący odczytać moje intencje. Kompozycje, które napisałem, są wymagające, choć niekiedy pozornie proste, jednak bez odpowiedniego przygotowania wykonanie ich nie miałoby kompletnie sensu. Czuję się świetnie, kiedy razem gramy" - mówi Lemańczyk. Ta artystyczna wypowiedź jest jednocześnie syntezą muzycznych doświadczeń, poszukiwań, ale i podążaniem ku czemuś nieznanemu. Asymiluje najbardziej kreatywne trendy współczesnego jazzu. To muzyka niosąca ogromny ładunek duchowy, pełna szerokich planów dźwiękowych, zaskakujących zwrotów, osobista i inspirująca. 

Dominik Kisiel - fortepian
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Adam Golicki - perkusja

            
Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/, Soweto Kinch /GB/, Leszek Możdżer /POL/, Krzesimir Dębski /POL/, Zbigniew Namysłowski /POL/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, Jazz Times, Jazz Forum. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95´ i 96´ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycję oraz jako najlepszy instrumentalista, Jazz nad Odrą 96´ - nagroda za kompozycję oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96´, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu Beatlejazz. Ponadto brał udział w nagraniu ponad pięćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Jako lider występuje w zespołach: Piotr Lemańczyk Electric Band i Piotr Lemańczyk New Trio.

Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako pianista dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem. Muzyka opowiadając historie płynie nieprzerwanym strumieniem i zabiera uczestniczących w niej w niesamowitą podróż wykraczającą poza codzienne postrzeganie świata i doświadczanie rzeczywistości. Jest to swoista eksploracja przestrzeni brzmieniowej na poziomie przekazu emocji, odkrywania geometrii i kosmicznej energii w muzyce, inspirowana różnymi jej odmianami – od muzyki klasycznej do freejazzu. Konfrontacja całości z rzeczywistością, doświadczenia życiowe i muzyczne tworzą obraz muzyki tworzonej przez Dominika. Laureat konkursów solo i z zespołem Dominik Kisiel Exploration Quartet m.in.: LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018 – statuetka Aniołka Jazzowego 2018, XX Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu – nagroda główna – I miejsce, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży – I miejsce – Nowa Nadzieja Jazzu. Stypendysta MKiDN – Kultura w sieci 2020, także Marszałka Województwa Pomorskiego w 2020, oraz Prezydenta Miasta Gdańsk 2020.

Adam Golicki - absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest członkiem formacji Confusion Project – tria, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. 2015 rok był wyjątkowym momentum w karierze Adama - wydał swój debiutancki album współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie.

ZAPRASZAMY !

2021-11-05 10:07 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001