Goście Festiwalu

Strona główna » Muzyka » Festiwal SOUNDTRACK » Goście Festiwalu

Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska, fot. Adam Gardocki

Brzmienie głosu Grażyny Łobaszewskiej i trąbki Milesa Davisa mają ważną wspólną cechę: nie sposób ich pomylić z czymkolwiek innym. Zarówno krytycy muzyczni jak i publiczność, z radością, szacunkiem i uwielbieniem, niemal natychmiast, wynieśli ją na firmament polskiej muzyki rozrywkowej. Łobaszewska należy do nielicznego grona muzyków, których nikt nie śmie porównywać z innymi, sugerować naśladownictwa. Znany basista i kompozytor, Krzysztof Ścierański, mówi o niej, że jest to „najczarniejsza z białych kobiet”. Nie ma w tym nic z przesady, bo sposób w jaki śpiewa, zwłaszcza charyzma i dynamika jej głosu, stawiają ją na równi z Aretą Franklin czy Billie Holliday. Nie sposób wyliczyć festiwali, w których brała udział i gdzie została nagrodzona. Dziś jest niedoścignionym wzorem dla rzeszy młodych, marzących o karierze, wokalistek jak również wokalistów. Piosenki, które pani Grażyna zaśpiewała, na zawsze zostaną kamieniami milowymi rodzimego show-businessu, tym bardziej, że są one podziwiane od lat, a nie tylko przez jeden letni sezon, jak to zazwyczaj bywa z dzisiejszymi „przebojami”.

więcej

Mietek Szcześniak

foto

To artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „ No co ty na to?”, „Spoza nas”, „ O niebo lepiej”, „ Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród.

więcej

Lora Szafran

Lora Szafran, fot. archiwum prywatne

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 roku współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: "Lonesome Dancer" (uznana za jazzową płytę roku 1989) i "You've Changed (1993). W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej.

więcej


Janusz Szrom

Janusz Szrom, fot. Marek Karewicz

Janusz Szrom (ur. 16 listopada 1968 w Grodkowie) – polski wokalista jazzowy. Edukację muzyczną rozpoczął w roku 1977 w Ognisku Muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nysie (instrument główny - fortepian). W 1981 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chrzanowie rozpoczął naukę gry na trąbce. W 1989 po otrzymaniu dyplomu w klasie trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie rozpoczął naukę gry na organach na wydziale Muzyki Liturgicznej Papieskiej Akademii Teologicznej. W 1990 zdał egzamin wstępny na Wydział Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Jednak rok później dostał się na Akademię Muzyczną w Katowicach i na tej uczelni dokończył swoją edukację, zostając w roku 1995 absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

więcej

Radek Bielecki NEO-NÓWKA

Radek Bielecki

Radek Bielecki - w Neo-Nówce od stycznia 2008 roku. Jak się nie trudno domyślić najmłodszy stażem członek kabaretu. W środowisku jego zmiana barw klubowych nazywana była transferem roku. Radek pochodzi z Warmii, a konkretnie z Lidzbarka Warmińskiego. Tam się urodził i mieszkał do grudnia 2007 roku. Aktualnie jest napływowym mieszkańcem Wrocławia. Na scenie nie da się go nie zauważyć. Jest troszeczkę większy od reszty Neo-Nówki i w dodatku z bródką. W kabarecie wszystkie konflikty i nieporozumienia rozwiązuje za pomocą "parolka". Wcześniej pyta tylko: "z podpórką czy bez?". Ulubione miejsce we Wrocławiu - Dolmed.

więcej

Trenerzy Studia Voice and More / Kuba Pałys i Krzysztof Biernacki

foto

Voice and More największe Studio Doskonalenia Głosu w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby wokalistów oraz wszystkich zainteresowanych śpiewem. Priorytetem studia jest profesjonalne szkolenie głosu. Współpracujemy tylko z certyfikowanymi trenerami wokalnymi Speech Level Singing, najskuteczniejszej organizacji szkolącej wokalistów i nauczycieli śpiewu.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001