Lidzbark Welski

Strona główna » Plastyka » Galeria Bonar » 2012

Lidzbark Welski

  • Lidzbark Welski
  • Lidzbark Welski
  • Lidzbark Welski
  • Lidzbark Welski
Wystawa powarsztatowa pracowni plastycznej MDK-DŚT
październik 2012

W tegorocznych warsztatach plastycznych w Lidzbarku Welskim uczestniczyło 30. dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat. Osiem dni pobytu zaowocowały twórczą pracą, dobrą zabawą, nowymi znajomościami, integracją grupy podczas wspólnych zabaw i zajęć plastycznych.

„Lidzbark, to malownicze miasteczko położone na południowo-zachodnim skraju województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze zainteresowanie rozbudził licznymi walorami turystycznymi i krajobrazowymi: jezioro, parki, lasy oraz urozmaiconą rzeźbą terenu. Usytuowany jest na terenie Welskiego  Parku Krajobrazowego obfitującego w bogatą roślinność i wiele malowniczo położonych małych jezior, często ukrytych w lesie.

Mieszkaliśmy w Ośrodku wypoczynkowym „Pod Lipami”, w którym mieliśmy również wiele ciekawych atrakcji. Zorganizowano nam tak zwany aktywny dzień,  a w nim: jazda qudami, paintball, zabawę w sferycznej kuli zorba, wycieczkę rowerową, strzelanie z łuku i broni sportowej, spacer z nordic walking, jazdę segwajem oraz różne konkurencje sprawnościowe.  Codziennie mogliśmy korzystać z boiska Orlikowego oraz wielu innych położonych na terenie ośrodka. Byliśmy na Farmie Noego, gdzie jeździliśmy na koniach oraz bryczką. Kiedy tylko pogoda pozwalała chodziliśmy nad jezioro, gdzie korzystaliśmy z kąpieliska, zjeżdżalni wodnej, opalaliśmy się…

Pięknych krajobrazów do malowania w plenerze nie musieliśmy daleko szukać, wszystko było „na wyciągnięcie dłoni”, w samym ośrodku, a także w bliskiej okolicy często wychodziliśmy w plenery z przyborami plastycznymi by utrwalać piękno gościnnego Lidzbarka. Później w zaciszu pracowni kończyliśmy nasze prace w nowo poznanych technikach graficznych i malarskich. Tutaj też zainspirowały nas kamienie, z których powstawały w połączeniu z korą, gałązkami, szyszkami, igłami sosnowymi przedziwne postaci zwierząt i różnych stworków.

Na wystawie poplenerowej zaprezentowaliśmy nasze prace przedstawiające pejzaż mazurski, architekturę Lidzbarka, okazałe drzewa porastające promenadę nad jeziorem Lidzbarskim i wiele prac z wyobraźni do których inspirowała nas natura. Prace wykonaliśmy w technikach: frottage, dekalkomania, druk liściowy, kalkograf, monotypia graficzna i olejna, pastele olejne, pastele suche, farba plakatowa, tusze, odprysk, akryle”.

Anna Bureś

2012-10-04 13:08 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001