Ostrołęka. Portret miasta.

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Wystawy » 2015

Ostrołęka. Portret miasta.

  • Ostrołęka. Portret miasta.Rafał Reddig
  • Ostrołęka. Portret miasta.
  • Ostrołęka. Portret miasta.
  • Ostrołęka. Portret miasta.
  • Ostrołęka. Portret miasta.
grudzień 2015 - styczeń 2016
fotografia
Galeria Pod Arkadami

W wystawie udział wzięli członkowie Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego : Bogdan Białczak, Daniel Ejsymont, Katarzyna Gadzała, Jolanta Góralska, Zenon Kowalczyk, Paweł Krupa, Marek Kulikowski, Tomasz Lendo, Grzegorz Ludwicki, Michał Nerwiński, Rafał Reddig, Michał Szeląg, Grzegorz Szymański, Adam Wołosz
oraz uczestnicy Małej Akademii Fotografii : Nikola Andrzejczyk, Cyprian Buerger, Marcin Chabudziński, Piotr Drężek, Marlena Mamińska, Marlena Pianka.

„Na pełny portret miasta składa się nie tylko klasyczny pejzaż miejski z ulicami, placami, budynkami i jego mieszkańcami, ale również to, co ciekawego w danym mieście się dzieje – imprezy kulturalne, sportowe, artystyczne, koncerty. Tkankę miejską tworzą też ludzie, sytuacje i wydarzenia. Wszystko to wpisuje się w pewien obraz, niepowtarzalny klimat miejsca i społeczności. Taki portret naszego miasta – Ostrołęki – chcemy Państwu przedstawić, To kadry zarejestrowane aparatami członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, a także kilkorga dzieci w wieku 11-13 lat biorących udział w zajęciach I edycji Małej Akademii Fotografii.
Jednym z powodów powstania albumu była chęć zatrzymania w kadrze teraźniejszości. Ostrołęka, jak każde (inne) miasto ciągle ulega przeobrażeniom. Powstały nowe osiedla, Aquapark, galerie handlowe. Pojawiają się nowe, miastotwórcze elementy w krajobrazie Ostrołęki. Dawne miasto odchodzi w przeszłość, żyje jedynie we wspomnieniach mieszkańców i zatrzymanych na fotografii chwilach minionych.
Dotychczas niewiele ukazało się albumów fotograficznych w Ostrołęce. Właściwie, chyba tylko jeden. A przecież miasto to i jego mieszkańcy zasługują na upamiętnienie, zachowanie i zatrzymanie tych wyjątkowych miejsc i chwil.
Chcemy też pokazać Państwu inne oblicza Ostrołęki, miasta nie tylko z folderów, czy pocztówek. Ostrołękę intrygującą i inspirującą fotografów, podążających za  frapującymi motywami. Mamy nadzieję, że tak pokazana Ostrołęka spodoba się Państwu”.

Jolanta Góralska, wiceprezes OTF

Równolegle - w Ostrołęckim Centrum Kultury - eksponowana była wystawa „Prezentacje Łomżyńskiego Środowiska Fotograficznego”. Przedsięwzięcie to miało więc charakter wymiany kulturalnej między galeriami i było doskonałą okazją do  spotkania środowisk  fotograficznych  obu  miast.

Wystawa czynna do : 13.01.2016r.

Zdjęcia z wernisażu : Marcin Kossakowski

2015-12-03 14:10 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001