Katarzyna Arciszewska / Emil Brzozowski / Urszula Cieślak / Jakub Humienny / Natalia Jurguć / Julita Juźwik / Patrycja Kitlas / Weronika Konopka / Gabriel Łupiński / Mateusz Mieleszko / Michalina Ochryniuk / Iga Parciak / Daniła Petruchow / Katarzyna Piekarniak / Urszula Piskurewicz / Julia Sabak / Martyna Sacharko / Ewelina Sadowska / Emilia Sasimowicz / Anna Szkobodzińska / Kamila Turek / Daria Wiśniewska / Weronika Zimnoch / Wiktoria Żylińska.
GRAFIKA I PRZESTRZEŃ
Pracownia kompozycji przestrzennej w programie kształcenia Grafiki ma zadanie otwierać na zagadnienie przestrzeni i opera się na podstawach rzeźby.
Grafika w większości technik warsztatowych czy użytkowych bazuje na płaszczyźnie. Przestrzeń występuje głównie jako iluzja na płaszczyźnie.
Pracownia kompozycji przestrzennej daje możliwości eksperymentowania z przestrzenią. Elementy rzeźby, na których bazuje program pracowni pozwalają na rozwój wyobraźni przestrzennej w projektowaniu typograficznym oraz w działaniach związanych z elementami formy plastycznej: linią , bryłą, fakturą, walorem, barwą. Działania podejmowane w pracowni mają cel eksperymentowania z przestrzenią za pomocą różnorodnych i nowoczesnych materii, swobodnej interpretacji przestrzennej różnych form graficznych. Jak mówiła o tym K. Kobro, podłożem rzeźby jest przestrzeń i operowanie tą przestrzenią, organizacją rytmu, proporcji i harmonia formy związanej z przestrzenią.
Zadania realizowane w pracowni:
„Nie małpa”. Projekt znaku graficznego zastępującego znak dobrze wszystkim znanej małpy z adresu email. Spersonalizowany projekt indywidualnego znaku , który następnie jako znak graficzny został przetworzony jako obiekt przestrzenny. Zadanie mające na celu interpretacje przestrzenną znaków na płaszczyźnie: linii, plamy barwy, walory, i ich wartości wizualnych.
„Uprzestrzennienie grafiki”. Jest to zadanie bazujące na zrealizowanych do tej pory grafikach przez studentów. Zadanie polega na interpretacji przestrzennej własnej grafiki w formie przestrzennej, eksperymenty z przestrzenią interpretacją linii, plamy, barwy, warstw, waloru, światła i cienia.
Na wystawie znajdują się również odlewy gipsowe płaskorzeźb typograficznych oraz eksperymenty dotyczące realizacji przestrzennej korespondującej z otoczeniem i zjawiskami natury. Realizacja wchodząca w ścisłą interakcje z otoczeniem „mur vivant” (żywy mur).
Dr Edyta Kasperkiewicz
Wystawa czynna będzie do 6 czerwca 2022r.
INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,
NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001