Maraton teatralny zakończony...

Strona główna » Teatr i słowo » Archiwum » Tumult

Maraton teatralny zakończony...

  • Maraton teatralny zakończony...
  • Maraton teatralny zakończony...
  • Maraton teatralny zakończony...
  • Maraton teatralny zakończony...
  • Maraton teatralny zakończony...
24 kwietnia 2005 o godz.20.00 uczestnicy i widzowie trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Tumult 2005” poznali werdykt jury. Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk po obejrzeniu, w ciągu trzech dni festiwalu, 16 konkursowych spektakli postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- I Nagrodę – ZŁOTĄ KULISĘ – ufundowaną przez Prezydenta miasta Łomża – Teatrowi Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego za spektakl „Nieobecny”

- II Nagrodę – SREBRNĄ KULISĘ – ufundowaną przez Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej Teatrowi Tańca AKRO z Torunia za spektakl „Motorek”

- II Nagrodę – SREBRNĄ KULISĘ – Zuzannie Fijewskiej z Warszawy za spektakl „Głuchniemoc”

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Teatr „PARABUCH” z Warszawy za spektakl „Wizyta” i Teatr „Maska” ze Skawiny za spektakl „Niektóre Gatunki Dziewic”.

Nagrodę Specjalną Firmy LTT - otrzymał Teatr PROGRESS z Rabki.

Na uroczystości zakończenia festiwalu obecni byli: Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński z małżonką oraz jego zastępca – Krzysztof Choiński.

W protokole jurorzy podziękowali organizatorowi, za stworzenie ciekawej propozycji artystycznej i kulturalnej dla kraju i regionu, wyrażając również nadzieję, że Tumult wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Łomży.

Organizatorzy dziękują wszystkim, których hojność i życzliwość pomogły zrealizować tegoroczny TUMULT :
Sponsorzy: LTT – Oświetlenie i Technika Sceniczna, Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży, Dom Handlowy STOKROTKA Łomża, OSM Piątnica, Bank Spółdzielczy w Łomży, British School w Łomży, Hurtownia FARMAL, INSTALATOR S.J., PHU Kurpiewski, Piekarnia OKRUSZEK, PHU EX-COMP Łomża, GEO-WIS Piątnica, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży, Hotel GROMADA Łomża, Restauracja CZTERY PORY ROKU, Zakłady Przemysłu Mięsnego JBB w Łysych, PH Sławomir Korytkowski, PLASTMAL BM Grajewo, Kwiaciarnia OGRODNIK, Wanda i Tadeusz Wałkuscy, Drukarnia WIKTORIA, FOTO PARTNER
Patroni medialni: Radio Bab, Telewizja Łomża, Portal Internetowy 4lomza, Gazeta Współczesna, Studio Skorpion, Tygodnik Regionalny Kontakty, Radio Nadzieja.

Zdjęcia: Jerzy Chaberek i Mariusz Syperek

2010-09-17 13:37 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001