Spektakle

Strona główna » Teatr i słowo » Spektakle
Spektakle

OBSYPANY NAGRODAMI "GRZECH"

2 października 2006, godz.19.00 sala widowiskowa MDK-DŚT ul. Wojska Polskiego 3 bilety : 15 zł Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na inaugurację Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej.

Początek nowego sezonu z Łomżyńską Edukacją Teatralną

„NOS” wg MIKOŁAJA GOGOLA 20 PAŹDZIERNIKA 2005, godz.18.00 Sala widowiskowa MDK – DŚT ul. Wojska Polskiego 3 Czas trwania 90 minut. Bilet: 10 złotych Realizacja: MIECZYSŁAW GEDROJĆ – AKTOR STANISŁAW MIEDZIEWSKI – REŻYSER Impreza dofinansowana z budżetu miasta w ramach „Łomżyńskiego programu profilakytki i rozwiązywania problemów alkoholowych”

Niecodziennik Teatralny - Janusz Stolarski „Ecce homo”.

Ecce Homo. Oto człowiek. Kim jest? Geniuszem. Fryderyk Nietzsche przedstawia nowe koncepcje filozoficzne. Jego umysł jest otwarty na każdą myśl, jego myśli formują się w skomplikowany wywód i potokiem słów są przekazywane zdumionemu słuchaczowi. Nietzsche mówi o dionizyjskości, moralności niewolnika, niewolnikach chrześcijaństwa. Mówi o woli mocy i nadczłowieku. Mówi o rozumie i instynkcie. Mówi..., a Janusz Stolarski na scenie zapala świeczkę. W granym przez aktora filozofie rodzi się pytanie. Kim jestem?

Janusz Stolarski na zakończenie sezonu

W dniach 24 – 25 maja 2005 r gościem Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej będzie Janusz Stolarski, który spektaklami „Ecce homo” i „Zemsta czerwonych bucików” zakończy pierwszy sezon teatralnej edukacji. Aktor, JANUSZ STOLARSKI, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. W czasie studiów - a także po ich zakończeniu - pracował wspólnie z reżyserem Mirosławem Kocurem.

Niecodziennik Teatralny - Dziewictwo

16.02.2005r. – na scenie MDK-DŚT w Łomży gościła Alina Czyżewska (studentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu). Wykonała monodram zatytułowany „Dziewictwo”, oparty na tekście Witolda Gombrowicza.

"Dziewictwo" Gombrowicza - trzecia edycja Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej

monodram w wykonaniu Aliny Czyżewskiej w reżyserii Przemysława Wiśniewskiego 15 lutego 2005, godz.18.00 sala widowiskowa MDK- DŚT bilety: 10 zł

„ Das Küchendrama” - druga odsłona Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej

8 grudnia 2004, godz.18.00 sala widowiskowa MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego3 Bilety: 12 zł „ Das Küchendrama” czyli dość niesmaczna wariacja na temat MATKI Witkacego w czterech koszmarnych częściach COMPANIA BANDA OSZUSTÓW Teatr Rondo, Słupsk Wykonanie: CARYL SWIFT Scenariusz:MARCIN BORTKIEWICZ Oryginalna muzyka: LESZEK KUŁAKOWSKI Reżyser : STANISŁAW OTTO MIEDZIEWSKI

Teatr sposobem na życie - Łomżyńska Edukacja Teatralna po raz pierwszy

W dniu 08.10.2004 przedstawieniem ATLANTIKON Grupy Muflasz rozpoczęła się Łomżyńska Edukacja Teatralna w ramach akcji „Sposób na życie” Celem tej akcji jest próba wskazania problemów młodzieży, związanych z wchodzeniem w dorosłe życie, piętnowanie patologicznych zachowań , poprzez działania edukacyjne i twórcze. Miejski Dom Kultury –Dom Środowisk Twórczych akcję tą prowadzi na różnych płaszczyznach edukacji artystycznych: plastycznej, teatralnej, tanecznej muzycznej. Jasne stawianie problemów młodego pokolenia, pokazywanie dróg wyjścia z trudnych życiowych sytuacji, może pomóc młodym ludziom w odnalezieniu alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, nowego „sposobu na życie”.

Pierogi

"Pierogi" to spektakl wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach teatralnych (5 nagród Grand Prix). Opowiada o wolności , wyborach a także o wierze i możliwości odrzucenia wszelkiej wiary, religii czy jakiejkolwiek publicznie głoszonej prawdy.To próba uchwycenia specyfiki czasów, w których żyjemy oraz stosunku młodych ludzi do tzw. "odwiecznych prawd", tradycji i wiary. Nasze czasy to - z jednej strony to czasy wolności (możliwość kształtowania i wyrażania własnego światopoglądu) z drugiej także - czasy ideologicznego zamętu, tworzenia się przeróżnych, często skrajnych ideologii sekt, wyznań, teorii naukowych czy po prostu zwykłych bzdur.

Mantratrans

spektakl w wykonaniu Teatru Wielkie Koło z Będzina 4 kwietnia 2008r, godz. 18.00, sala widowiskowa MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · »