2017

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2017

Nagrody dla młodych malarek z Pracowni Plastycznej

Praca Gabrysi Szeligowskiej

9-letnia Gabrysia Szeligowska i 8-letnia Zuzanka Cywińska z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT zostały docenione w ogólnopolskich konkursach plastycznych.

więcej

Słowem malowane

Na zdjęciu : Ada Żelazna

Młodzi artyści z Pracowni plastycznej MDK-DŚT z powodzeniem wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słowem Malowane" - ilustracja do twórczości Wandy Chotomskiej. Ada Żelazna (5 lat), Jakub Zaczek (12 lat), Karolina Nieciecka (12 lat) i Małgorzata Borkowicz (16 lat) zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

więcej

Wakacyjne warsztaty w Supraślu

foto

Supraśl zwany jest perłą Podlasia. Jest unikalnym zakątkiem naszego regionu o bogatej tradycji, kulturze i przyrodzie. Czas wakacyjny wypełniony jest wydarzeniami artystycznymi odbywającymi się w ramach Podlasie Slow Fest. Ten interdyscyplinarny festiwal realizuje idee ruchu slow, który oferuje możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. Te atuty przyciągnęły nas do Supraśla, by w atmosferze wysokiej kultury i sztuki tworzyć, uczyć się, poznawać i dobrze bawić.

więcej

Fakty, legendy i historie łomżyńskie

foto

Warsztaty komiksowe dobiegły końca... Pan Patryk Lutrzykowski (https://www.facebook.com/TuKomiks/) wprowadził nas w arkana powstawania komiksu. Przygotował ciekawe ćwiczenia, do których używaliśmy kostki do gry. Po dwukrotnym jej rzuceniu wybieraliśmy losowo dwa słowa, które były kluczem do rysowania jednego bądź kilku kadrów. Natomiast w tematykę komiksów wprowadził nas Pan Michał Kaczyński z łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego, który opowiedział nam fascynujące zdarzenia z historii Łomży, o tym jak nasza katedra została uratowana, o historii Kaliwody, jego miłości i przedwczesnej śmierci...

więcej

Portret Andrzeja Strumiłły

Laureaci młodszej kategorii wiekowej

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia zdobyli podopieczni Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w konkursie plastycznym „Portret Artysty” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Na konkurs wpłynęło 308 prac z całego województwa podlaskiego. W najmłodszej kategorii wiekowej nagrody przyznano Lenie Zuzdze (8 lat) i Agnieszce Skrodzkiej (9 lat). Wyróżnienia otrzymali Maja Przestrzelska (12 lat) i Dominik Męczkowski (17 lat).

więcej

Na szlaku bociana białego

foto

9 czerwca podopieczni Pani Ewy Bielak wzięli udział w Światowym Dniu Bociana Białego w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi w Drozdowie. W programie znalazło się m.in.: zwiedzanie ścieżki edukacyjnej, pokaz filmu przyrodniczego „Kraina 1000 bocianów”, obserwacje bocianich gniazd. Zwieńczeniem projektu był plener malarski – powstały piękne prace – zobaczcie sami.

więcej


Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku

Praca Kornelii Grzymały

Miło nam poinformować, że II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku" zdobyła Kornelia Grzymała (12 lat), a jej koleżanki Martyna Grodzka (9 lat), Marysia Faszcza (11 lat) i Karolina Nieciecka (11 lat) wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło 407 prac z całej Polski. Organizatorem był Nowodworski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim.

więcej

Dobra passa naszej Pracowni Plastycznej wciąż trwa…

Maja Przestrzelska

Miło nam podzielić się informacją o kolejnych sukcesach podopiecznych Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży prowadzonej przez Annę Bureś.

więcej

Tradycje wielkanocne

Nagrodzona praca Poli Grzech

„Jestem bardzo dumna, że komisja konkursowa tak wysoko oceniła pracę Poli”. – Anna Bureś

więcej

Nasza Pracownia Plastyczna godnie przywitała wiosnę

foto

Ania Krynica (12 lat), Ania Żelazna ( 9 lat) i Iza Czerwińska ( 11 lat) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wiosna w lesie”. Prace swoje wykonały w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT pod kierunkiem instruktora Anny Bureś. Na konkurs wpłynęło 278 prac. Autorom najciekawszych prac komisja konkursowa przyznała 20 nagród w obu kategoriach wiekowych. Organizator konkursu, Bielski Dom Kultury, zaprosił laureatki wraz z opiekunem i dyrektorem MDK-DŚT na uroczystość „Pożegnania zimy”. Impreza rozpoczęła się tematycznym programem artystyczno–edukacyjnym. Następnie podsumowano konkurs plastyczny oraz wręczono laureatom dyplomy i nagrody.

więcej

Twórcze ferie z Panią Anią

foto

W ferie zimowe w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT młodzi artyści tworzyli collage z różnych kawałków papieru. Technika collage jest niesłychanie kreatywna. Polega bowiem na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów tj. papieru, tkaniny, fotografii itp. naklejanych na papier lub płótno. Kompozycję uzupełniają elementy domalowane farbami lub dorysowane. Podczas zajęć dawali upust swojej wyobraźni, klejąc, malując i rysując.

więcej

Nagrody za kwiaty dla Babci i Dziadka

Lena Zuzga wraz ze swoją opiekunką artystyczną Anną Bureś odbierają Dyplomy, Nagrody i Podziękowania z rąk honorowej babci i honorowego dziadka.

W dniu 23 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyła się uroczysta Gala „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”. Podczas Gali wręczone zostały nagrody i dyplomy laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka – edycja kurpiowska”.

więcej

Pierwszy sukces w Nowym Roku

Nagrodzona praca Ani Żelaznej

Ania Żelazna (9 lat) zdobyła I Nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Przyroda polska - z lupą do lasu".

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001