Kolejny międzynarodowy sukces Maćka !

Strona główna » Plastyka » Pracownia Plastyczna » 2012

Kolejny międzynarodowy sukces Maćka !

  • Kolejny międzynarodowy sukces Maćka !Praca Maćka
  • Kolejny międzynarodowy sukces Maćka !
Na początku roku szkolnego 2011/2012 Maciek Prosiński zdobył I Nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani Zamkami” zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Zakończenie tego roku szkolnego zamyka kolejną nagrodą w XII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Wielcy znani i nieznani” pt: „Alfons Mucha – Secesyjna Baśń”.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 3926 prac z 25. krajów: z Łotwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Chin, Bułgarii, Turcji, Słowenii, Norwegii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mołdawii, Serbii, USA, Sri Lanki, Niemiec, Korei, Portugalii, Litwy, Indii oraz Polski. Do wystawy zakwalifikowano 158 prac - w tym 33 nagrody i 34 wyróżnienia. Prace konkursowe można podziwiać na wystawie zorganizowanej w Rybnickim Centrum Kultury, przy ul. Saint Vallier 1. Otwarcie wystawy odbyło się 5 czerwca 2012 r. w sali widowiskowo-teatralnej RCK. Podczas spotkania wręczano nagrody i dyplomy oraz foldery ze zdjęciami prac laureatów konkursu.

Maciek od ośmiu lat uczestniczy w cyklicznych zajęciach plastycznych w Pracowni MDK – DŚT w Łomży. Tajniki warsztatu plastycznego pogłębia podczas wakacyjnych warsztatów plastycznych organizowanych przez naszą pracownię. Jego pierwsze prace były czasem nieporadne, ale zawsze pełne ekspresji i niezaprzeczalnego talentu plastycznego. Umie bawić się kolorem i sprawia mu to wiele radości, cierpliwie tworzy swoje kompozycje malując z wyobraźni bądź z natury. Wiele jego prac wysyłanych na konkursy znajdowały uznanie w ocenie jurorów. Maciek jest mocno związany z naszą pracownią, tu rozwija swoją pasję, uczestniczy w każdym przedsięwzięciu pracowni, jest lubiany i chętnie podejmuje współpracę z innymi uczestnikami. Za rok przystąpi do wstępnych egzaminów do Liceum Plastycznego, bo chciałby dalej się rozwijać, by w przyszłości studiować sztuki plastyczne na ASP.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować ze wspaniałą młodzieżą, tak jak Maciek i wiele jego koleżanek i kolegów, która pomimo młodego wieku potrafi jasno określić swoje miejsce i rolę w życiu. Jestem dumna z ich osiągnięć, które przynoszą mi dużo satysfakcji. Dzięki ich sukcesom mam poczucie udziału w kreowaniu młodych talentów i dobrze wykonywanej pracy.

Anna Bureś

2012-06-05 15:00 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001